Zalecenia po zabiegu - White & Beauty - Wybielanie Zębów Bielsko-Biała Zalecenia po zabiegu - White & Beauty - Wybielanie Zębów Bielsko-Biała

Zalecenia po zabiegu

Należy pamiętać, że po laserowym wybielaniu zębów trzeba stosować tzw. ,,białą dietę’’. Polega ona na całkowitej eliminacji pożywienia, w których zwarty jest ciemny barwnik. Czas jej trwania powinien wynosić od siedmiu do czternastu dni, czyli czas, w którym następuje stabilizacja koloru.

Produkty, które w szczególności powinno się wykluczyć to: buraki, jagody, pomidory, szpinak, papryka, truskawki, wiśnie, maliny, ciemne winogrona, marchew, konfitury, ciemne sosy i przyprawy, soki owocowe, napoje energetyzujące i izotoniczne, kawa, herbata, wino. Wrogiem białej diety jest również palenie papierów!

,,Biała dieta’’ to przyzwolenie na spożywanie między innymi produktów takich jak : jasne pieczywo, nabiał, ryby, banany, ziemniaki, ryż, jasny makaron, produkty zbożowe, jasne przyprawy i sosy, drób.

Uwaga!

Po trzech dniach od wybielania zębów dopuszcza się picie napojów barwiących jedynie przez słomkę.

Okres stabilizacji koloru zębów po wybielaniu trwa do czternastu dni. Barwa uzyskana bezpośrednio po zabiegu może różnić się od tej ostatecznej. W celu podtrzymania bieli zębów po zabiegu możliwe jest wykonanie zabiegu podtrzymującego (2x10min) do dwóch miesięcy po zabiegu. Po upływie tego czasu można bezpiecznie wykonać kolejny zabieg wybielania zębów (3x15min).

Należy pamiętać, że efekt wybielania zębów nie jest wieczny. Przebarwienia nazębne będą powstawały cały czas, gdyż produkty zawierają wiele barwników sztucznych, jak i naturalnych.

Osobom, które często piją czarną herbatę, kawę, palą papierosy zaleca się stosowanie produktów podtrzymujących efekty wybielania oraz skracających okres trwania białej diety, Mus Foaming White czyli Kredki White Pro. Preparaty dostępne są w gabinecie lub na stronie internetowej  http://sklep.wybielaniezebow-gdansk.pl/

Screenshot_1-201x3001-201x300